Reklama

Rozbój na Polnej. Sprawcy aresztowani

foto: Policja foto: Policja

Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie czterej mieszkańcy Zamościa w wieku od 29 do 44-lat. Mężczyźni podejrzani są o rozbój na 57-letnim zamościaninie. Podczas zajścia pobili go i zabrali kilkaset złotych gotówki.

- Wczoraj zamojski sąd zdecydował o zastosowaniu najsurowszego ze środków zapobiegawczych wobec czterech mieszkańców Zamościa w wieku od 29 do 44-lat. Mężczyźni w piątek w jednym z mieszkań na zamojskim osiedlu Polna zaatakowali 57-latka. Pobili go, a następnie zabrali mu pieniądze w kwocie 550 zł. Wcześniej wspólnie z pokrzywdzonym spożywali alkohol - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali napastników. Odzyskali też skradzioną gotówkę. Cała czwórka pod zarzutem udziału w rozboju trafiła do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie pokazało, że wszyscy byli pod działaniem alkoholu. W organizmach mieli od 2 do blisko 3 promili alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyźni doprowadzeni zostali przed oblicze prokuratora, który przedstawił im zarzut rozboju.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec podejrzanych izolacyjnego środka zapobiegawczego. Najbliższe trzy miesiące zatrzymani spędzą w areszcie tymczasowym. Zgodnie z kodeksem karnym za popełniony czyn grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us