Reklama
Reklama

Zamość: Prezes PGK zawieszony

Jarosław Maluha, foto: archiwum Jarosław Maluha, foto: archiwum

Jarosław Maluha, prezes zarządu PGK Sp. z o.o. został zawieszony w obowiązkach. Powodem jest wszczęcie postępowania przez prokuraturę w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy organizacji przetargów w spółce.

"7.01.2019 r. Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Zamościu, na moją prośbę, zdecydowała o zawieszeniu w obowiązkach prezesa Zarządu Spółki, pana Jarosława Maluhy" - informuje Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa. "Powodem tej decyzji jest fakt wszczęcia postępowania przez Prokuraturę Okręgową w Radomiu w sprawie ewentualnych nieprawidłowości przy organizacji przetargów w PGK sp. z o.o. Postępowanie toczy się w sprawie i na dzień dzisiejszy trudno jest przesądzać o efekcie tych czynności, które zostały wszczęte na skutek doniesienia Rady Nadzorczej z września ub.r. Pomimo to, działając dla dobra spółki, RN na mój wniosek podjęła tę trudną decyzję i zawiesiła Prezesa w pełnieniu obowiązków, dając mu również szansę oczyścić się z ewentualnych pomówień. Ufam, że prokuratura wyjaśni wszelkie wątpliwości. Na czas wyjaśnienia sprawy, RN powołała pana Andrzeja Lubczyka na stanowisko wiceprezesa spółki. Andrzej Lubczyk, w przeszłości wiceprezydent Zamościa, jest doświadczonym menedżerem, który przez ostatnie 4 lata był wiceprezesem Zakładu Gospodarki Lokalowej sp. z o.o."

2 komentarzy

  • zdziwiony
    zdziwiony wtorek, 08 styczeń 2019 18:48 Link do komentarza

    nie wiedzialem ze prokuratura w Radomiu moze prowadzic sprawy w Zamosciu?

  • di20
    di20 wtorek, 08 styczeń 2019 19:04 Link do komentarza

    Wnuk jak go mogles zawiesic,on przeciez przytulił taka malutką premię za swietne i wybitne wyniki w pracy,a teraz go zawieszasz-szkoda chlopa jeszcze się obrazi na ciebie

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us