Reklama

Akcja bus i prędkość na drogach powiatu

Przeprowadzone działania dla kilkudziesięciu kierowców zakończyły się mandatami, fot. Szymon Łyciuk (archiwum) Przeprowadzone działania dla kilkudziesięciu kierowców zakończyły się mandatami, fot. Szymon Łyciuk (archiwum)
Zatrzymane dowody rejestracyjne, prawa jazdy i kilkadziesiąt mandatów karnych nałożonych na kierowców - to efekty policyjnej akcji "Bus" i "Prędkość" na drogach Zamojszczyzny. Jak informuje policja, celem prowadzonych działań jest zapobieganie zdarzeniom drogowym.

- Podczas prowadzonych akcji funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na przypadki łamania przepisów przez kierujących pojazdami typu "bus". Policjanci sprawdzali nie tylko stan techniczny pojazdów, ale także zwracali uwagę na bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Podczas kontroli sprawdzano trzeźwość kierujących, a także czy liczba znajdujących się w pojeździe osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Podczas działań policjanci wyczuleni również byli na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Nadmierna prędkość, kierowanie w stanie nietrzeźwości czy nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż jedne z najpoważniejszych występków kierowców na naszych drogach - wylicza podinsp. Joanna Kopeć, rzeczniczka zamojskiej policji.

Przeprowadzone działania dla kilkudziesięciu kierowców zakończyły się mandatami. Większość z nich nałożona została za nie stosowanie się do ograniczeń prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania czy też naruszenie przepisów o zachowaniu się względem pieszych.

- Podczas działań policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli drogowych, z czego blisko 30 dotyczyło busów i autobusów. Ich efektem było zatrzymanie 4 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów. Uprawnienia do kierowania stracił natomiast 24-letni mieszkaniec Warszawy, kierujący audi. Młodzieniec zatrzymany został do kontroli drogowej w Sitańcu na drodze krajowej nr 17. Jej powodem było przekroczenie dozwolonej w obszarze zabudowanym prędkości o 61 km/h - informuje rzeczniczka. .

Podczas weekendu mundurowi z Zamościa zatrzymali uprawnienia do kierowania jeszcze czwórce innych kierujących. W sobotę w m. Mokre, 30-letni mieszkaniec Zamościa, kierując bmw przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość o 71 km/h. W Bodaczowie na krajowej 74 policjanci zatrzymali do kontroli 31-latka kierującego volkswagenem. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. O 55km/h za szybko jechał również 46-letni ob. Ukrainy. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli w Miączynie na drodze krajowej nr 74. W Kątach I z kolei policjanci zatrzymali 34-latka z Biłgoraja, który w obszarze zabudowanym, kierując volkswagenem poruszał się z prędkością 101 km/h.

1 komentarz

  • LT
    LT poniedziałek, 15 maj 2017 16:45 Link do komentarza

    Coś kiepsko kontrolują bo BigBus dalej jeździ.
    Dzisiaj mijałem kilka - poznałem po ilości rdzy:)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us