Reklama

Reklama

Podwyżki na początek kadencji

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojscy radni chcą sobie przyznać podwyżki. Miesięczna dieta radnego ma wzrosnąć z 800 zł na miesiąc do 1400 zł. Uchwała trafi pod obrady na najbliższej sesji Rady Miasta, 29 listopada.

Obecnie dieta radnego wynosi 800 zł. Jeśli jest przewodniczącym komisji, wynagrodzenie rośnie do 950 zł. Wiceprzewodniczący rady zarabia 1450 zł a przewodniczący 1940 zł.

Rajcy uznali, że to stanowczo za mało. Dlatego proponują podwyżkę swoich diet.

W projekcie uchwały czytamy, że dieta radnego ma wzrosnąć do 1400 zł. Przewodniczący komisji ma zarabiać 1550 zł, wiceprzewodniczący rady 1700 zł a przewodniczący 2000 zł.

Pod wnioskiem o podwyżkę podpisali się wszyscy radni.

- Wynagrodzenie radnych jest niezmienne od 2007 - tłumaczy Piotr Błażewicz, przewodniczący Rady Miasta Zamość. - Podwyżka ma na celu zrównanie wynagrodzenia rady do poziomu innych rad miast na prawach powiatu - dodaje.

Projekt uchwały trafi pod głosowanie na najbliższej sesji rady.

21 komentarzy

  • Miroo
    Miroo wtorek, 27 listopad 2018 11:41 Link do komentarza

    Przecież na codzień oni pracują w innych miejscach, w swoich miejscach pracy. 700 czy 1000 to wystarczająca kwota, ale 2000? SKANDAL. A najbardziej mnie zawiodło, że pod wnioskiem podpisali sie wszyscy radni. Taki wałek na początek kadencji, tuż po wyborach? To nic innego jak WYDYMANIE swoich wyborców.

  • wyborca
    wyborca wtorek, 27 listopad 2018 12:49 Link do komentarza

    Cena biletów, wody, ścieków, za grunty nie ulegnie zmianie????
    To skandal taka wysokość podwyżek!!!

  • rysiek
    rysiek wtorek, 27 listopad 2018 12:51 Link do komentarza

    Po co się było szczypać, zrobić można było na 2400 zł;)))))))), opozycja nie protestowała tym razem??

  • obiektynie
    obiektynie wtorek, 27 listopad 2018 12:53 Link do komentarza

    jeszcze nie zaczeli pracowac a juz chca podwyzki, cos tu nie halo?! Rzeczywiscie racja, ze kazdy pracuje zawodowo, oni maja SLUZYC dobru miasta i mieszkancom. To juz za darmo nic nie mozna dac os siebie? Wygorowane te podwyzki!

  • krysia
    krysia wtorek, 27 listopad 2018 12:57 Link do komentarza

    Znając życie po 5 latach ludzie już dawno to zapomną, po roku już pewnie zapomną.

  • Mir
    Mir wtorek, 27 listopad 2018 13:01 Link do komentarza

    Jeszcze nic nie zrobili, a podwyżki są pierwszą decyzją. Szanowni wyborcy, zostaliście wyruchani, wszyscy od lewa do prawa :)

  • obywatel
    obywatel wtorek, 27 listopad 2018 13:04 Link do komentarza

    Kto imiennie zgłosił ten wniosek?

  • szarastrefa
    szarastrefa wtorek, 27 listopad 2018 13:16 Link do komentarza

    Ekstra !!! Radni będą zarabiać więcej od pracujących 200 godzin miesięcznie. Przecież niektórzy radni nie mają odpowiedniego wykształcenia, żeby pełnić taką funkcję. ... ale jacy wyborcy tacy radni (zachłanność nie zna granic i wszystkich mieć w dupie)

  • Pytam
    Pytam wtorek, 27 listopad 2018 13:25 Link do komentarza

    No właśnie, kto zgłosił ten wniosek?

  • mg
    mg wtorek, 27 listopad 2018 13:45 Link do komentarza

    Ciekawi mnie pomysł, jakby każdy kandydat przed wyborami składa obietnicę na piśmie, że pieniądze z diety...przekaże na dowolny cel charytatywny. Ciekawe ilu wtedy by się chętnych do startu znalazło;)))))))))
    Proponuję petycję w tej sprawie.

  • Edi
    Edi wtorek, 27 listopad 2018 14:57 Link do komentarza

    Większość radnych pieniądze wydaje na cele społeczne. 800 zł do ponad 10 tyś wynagrodzenia prezydenta to bardzo kala kwota

  • Hanka
    Hanka wtorek, 27 listopad 2018 15:15 Link do komentarza

    Niezrozumiały jest wobec tego pęd do RM, skoro nie da się zarobić to po co startują??? A skoro z potrzeby czynienia dobra dla kochanego miasta i ❤️Zamość, to co za problem że za niewielkie pieniądze. Banda kłamców

  • Realista
    Realista wtorek, 27 listopad 2018 15:42 Link do komentarza

    Podwyżka w takiej skali to chyba rekord, nie przypominam sobie, aby ktokolwiek przyznał sam sobie podwyżkę o 75%. Gratuluję Państwu radnym wyczucia chwili i taktu.

  • szarastrefa
    szarastrefa wtorek, 27 listopad 2018 15:43 Link do komentarza

    będzie z czego zrzutę zrobić na paluszki, wodę i bilety MZK :)

  • observer
    observer wtorek, 27 listopad 2018 16:45 Link do komentarza

    Edi - chyba cię porąbało. Jaki zakres odpowiedzialności i pracy ma prezydent, a jaki radni!. Śmieszny jesteś.

  • D3
    D3 wtorek, 27 listopad 2018 18:00 Link do komentarza

    o kuzwa grubo,grubo , JAKA JEDNOMYSLNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • dojna zmiana
    dojna zmiana wtorek, 27 listopad 2018 20:15 Link do komentarza

    Państwo radni nie zaczęli jeszcze pracy, a już dosypali sobie do koryta. Brawo Wy dojna zmiano.

  • Zaczyna się od syfu
    Zaczyna się od syfu wtorek, 27 listopad 2018 20:18 Link do komentarza

    Kuhwa ich mać. Nagle WSZYSCY zgodni. I tu się kuhwa przedstawili. I Rafałek też był za ?

  • wyborca zdegustowany
    wyborca zdegustowany środa, 28 listopad 2018 07:20 Link do komentarza

    "Dla dobra wspólnego" w kampanii, chyba dla dobra swojego? Dalszy ciąg "dobrej zmiany"? Wybierajcie tak dalej. Powinni społecznie być radnymi!!!

  • Jarek