Reklama
Reklama

Pijany i bez prawa jazdy przewoził kontrabandę

foto: Policja foto: Policja

59-latek z Zamościa odpowie za posiadanie ponad 1200 paczek nielegalnych papierosów oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i na dodatek - na zakazie. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych na jednym z zamojskich osiedli.

- Dzielnicowi z zamojskiej komendy na jednym z osiedli zauważyli mężczyznę wysiadającego z pojazdu marki Opel, którym chwilę wcześniej przyjechał na parking. Na ich widok mężczyzna próbował jak najszybciej wbiec do klatki schodowej bloku. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych. Postanowili, więc sprawdzić powody jego pośpiesznego zachowania. Szybko wyszły na jaw powody jego reakcji na funkcjonariuszy. Okazało się bowiem, że kierujący oplem był nietrzeźwy, policyjne badanie wykazało, że w jego organizmie był ponad promil alkoholu. Jak się okazało to nie jedyny powód pośpiechu 59-latka. W czasie kontroli opla mundurowi znaleźli i zabezpieczyli prawie 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Okazało się również, że 59-latek nie miał prawa kierować samochodem, ponieważ kilka miesięcy temu zostały mu cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - 59-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie a znaleziona kontrabanda procesowo zabezpieczona. Dzisiaj właściciel nielegalnych papierosów usłyszy zarzuty naruszenia przepisów karno skarbowych, za co grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Gdyby wyroby tytoniowe trafiły na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 25 000 zł.

Zatrzymany mężczyzna poniesie również konsekwencje za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień. Oba te przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 2.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us