Reklama
Reklama

100. rocznica odzyskania niepodległości. Publikujemy program zamojskich obchodów

fot. Szymon Łyciuk fot. Szymon Łyciuk

W niedzielę, 11 listopada, Zamość uczci 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody rozpocznie o godzinie 11.15 Zamojski Marsz Niepodległości. Uczestnicy przejdą z ul. Piłsudskiego do Katedry Zamojskiej, gdzie o 12.00 odprawiona będzie msza w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie (godz. 13.15) odbędzie się manifestacja patriotyczna na Rynku Wielkim. W programie jest ceremoniał wojskowy, wystąpienie prezydenta Zamościa, apel pamięci, salwa honorowa oraz złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu marszałka Józefa Piłsudskiego. Manifestację zakończy defilada z udziałem żołnierzy, służb mundurowych, pocztów sztandarowych oraz Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich.

O 14:30 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta w sali Consulatus zamojskiego ratusza. Referat okolicznościowy "Kształtowanie się struktur niepodległego państwa polskiego" wygłosi Zbigniew Kordyaczny, nauczyciel III LO. Sesję uświetni "Koncert muzyki polskiej" w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us