Reklama
Reklama

Trwa kwesta na cmentarzu parafialnym [ZDJĘCIA]

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

Do 18:00 potrwa coroczna kwesta na renowację zabytkowych nagrobków i pomników cmentarza parafialnego w Zamościu. Przypomnijmy, że dzięki zgromadzonym do tej pory środkom udało się wyremontować 30 zabytkowych obiektów zamojskiej nekropolii.

Zbiórkę, już od 12 lat, organizuje Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Zamościu. Co roku, z puszkami można spotkać samorządowców, polityków, przedstawicieli oświaty, instytucji kultury, sportu, a także społeczników, harcerzy, zuchów oraz dziennikarzy.

- Zbieramy pieniądze na remont starych, zniszczonych nagrobków o które już nikt nie dba. Pomniki niszczeją a to przecież część historii naszego miasta, powinniśmy o nią zadbać - powiedziała nam dziesięcioletnia Iga, jedna z kwestujących. - Przychodzę tu z tatą, co roku od 7 lat. Kiedyś ludzie pytali na co zbieramy, teraz większość osób zna już tą akcję i bardzo chętnie wrzuca pieniądze do puszki - dodaje.

Tegoroczna zbiórka potrwa tradycyjnie do godziny 18.00. Kwestujących można spotkać w kilku miejscach. Tradycyjnie, stanowiska rozlokowane są; przy głównym wejściu (po schodach) na cmentarz od ul. Peowiaków, przy Domku Grabarza, przy bramie wjazdowej na cmentarz od strony ul. Peowiaków i przy wejściu na cmentarz od strony ul. Przemysłowej.

Foto: Paweł Nowak.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us