Reklama
Reklama

Kieszonkowe parki w Zamościu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Parki kieszonkowe powstaną na zamojskich osiedlach: przy Bulwarze Sighisoary, skwerach przy ul. Lelewela i ul. Mickiewicza i terenie przy ul. Wiejskiej. Nasadzenia w postaci drzew, krzewów i drobnych roślin, mają uzupełnić istniejącą zieleń i filtrować powietrze z zanieczyszczeń i pyłów.

"Parki kieszonkowe (mini parki) zwykle powstają w miejscach trudnych do zagospodarowania, ale też zaniedbanych lub niewykorzystanych. Mają nie tylko poprawiać estetykę, ale również być miejscem codziennego relaksu, odpoczynku czy spotkań mieszkańców. Zieleńce będą spełniać funkcję ogrodów sensorycznych, gdzie w przyszłości będzie można przeprowadzać zajęcia dydaktyczne - plenerowe. Nasadzenia zredukują hałas, rozprzestrzenianie się kurzu i zanieczyszczeń." - czytamy na miejskiej stronie.

Na miejskich skwerach pojawią się m.in. klony, wierzby płaczące, porzeczki alpejskie, złocienie, astry, szałwia lekarska czy lawenda. Pierwsze prace przy tworzeniu parków kieszonkowych rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu.

Koszt stworzenia czterech parków to 45 tysięcy złotych, 1/3 tej kwoty to dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Lublinie.

2 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us