Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Nowa organizacja ruchu na rondzie przy pływalni

foto: materiał redakcyjny foto: materiał redakcyjny

Uwaga zamojscy kierowcy. Zmieniła się organizacja ruchu na rondzie krzyżującym ul. Legionów z Jana Zamoyskiego. Jak informuje Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich, wprowadzono oznakowanie poziome, które uniemożliwia objechanie całego ronda prawym pasem.

- Wymalowaliśmy wysepki, które uniemożliwiają kierowcom objechanie całego ronda prawym pasem. Kierowcy wjeżdżający na rondo z prawego pasa, mogą jedynie przejechać skrzyżowanie skręcając w prawo lub jadąc na wprost - wyjaśnia Marcin Nowak z ZDG. - Jadąc od strony szpitala, z prawego pasa można zjechać na stacje paliw lub w ul. Legionów, w stronę przejazdu kolejowego. Kierowcy poruszający się w drugą stronę, z prawego pasa mogą skręcić w ulicę Zamoyskiego lub pojechać prosto ulicą Legionów. Z kolei kierowcy wyjeżdżający z ulicy Zamoyskiego prawym pasem mogą tylko skręcić w ul. Legionów w stronę szpitala - tłumaczy Nowak.

Wprowadzone rozwiązanie ma usprawnić ruch na tym skrzyżowaniu i zmniejszyć ryzyko kolizji. Kierowcy, którzy chcą skręcić w lewo lub zawrócić na rondzie powinni ustawiać się na lewym pasie.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl