Logo
Wydrukuj tę stronę

Kategoryczny sprzeciw dla spalarni odpadów

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Rada Gminy Zamość kategorycznie sprzeciwia się planowanej budowie spalarni odpadów przez Veolia Wschód na terenie miasta Zamość. Stanowisko samorządu dotarło do naszej redakcji. Publikujemy je poniżej.

"Stanowisko Rady Gminy Zamość w sprawie planowanej budowy spalarni odpadów w Zamościu przy ul. Hrubieszowskiej 173 przez Veolia Wschód.

Rada Gminy Zamość stanowczo sprzeciwia się planowanej inwestycji. Sama lokalizacja tej inwestycji budzi bardzo duże kontrowersje i obawy mieszkańców nie tylko Miasta Zamościa uznawanego za Perłę Renesansu ale również mieszkańców pobliskich miejscowości gminy Zamość jak Szopinek, Kalinowice, Jatutów czy Wólka Panieńska. Tereny znajdujące się wokół planowanej inwestycji są coraz bardziej zurbanizowane, zamieszkałe przez rodziny z dziećmi, z dużą ilością terenów zielonych i rolniczym wykorzystaniem tego terenu.

Rada Gminy Zamość nie jest przeciwny powstaniu nowej inwestycji, nowego zakładu pracy na terenie Zamościa, jednak ma duże obawy co do skutków jest powstania, wpływu jaki może mieć na środowisko oraz mieszkańców Zamościa oraz gminy Zamość. Mieszkańcy obawiają się zwiększonej emisji niebezpiecznych spalin oraz szkodliwych toksyn do atmosfery, a co za tym idzie skażenie środowiska naturalnego. Skutkiem takiej działalności może być między innymi podwyższone ryzyko chorób nowotworowych wśród okolicznych mieszkańców, nadmierny hałas związany z dostarczaniem do spalarni odpadów przekraczający normy dla terenów zamieszkałych czy spadek wartości nieruchomości.

Mając na względzie dobro naszych mieszkańców oraz podzielając ich obawy, Rada Gminy Zamość kategorycznie sprzeciwia się planowanej budowie spalarni odpadów przez Veolia Wschód na terenie miasta Zamość. "

Pod pismem podpisał się Józef Siemczyk, przewodniczący Rady Gminy Zamość.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl