Reklama
Reklama

Uroczyste otwarcie łącznika Prosta-Namysłowskiego

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Na 31 sierpnia zaplanowano uroczyste otwarcie nowo wybudowanej ulicy, łącznika Prosta – Namysłowskiego. Uroczystość rozpocznie się w samo południe na skrzyżowaniu ul.Namysłowskiego z ul.Kilińskiego.

- Planowana budowa obejmowała budowę ulicy łączącej ul. Namysłowskiego z ul. Wyszyńskiego. Początek przebiegu trasy nowo powstałej ulicy zaczyna się od skrzyżowania ulicy Kilińskiego z ul. Namysłowskiego. Ulica jest przedłużeniem ulicy Namysłowskiego w kierunku torów, przekracza tor główny linii kolejowej Nr 72 przejazdem kolejowym kat. B i łączy się z ul. Prostą na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą, po terenach należących kiedyś do Zakładu Odzieżowego Delia. Ulica Prosta została przebudowana. Istniejące skrzyżowanie ulicy Prostej z ul. Wyszyńskiego zostało wykonane jako skrzyżowanie typu rondo. Istniejąca ul. Infułacka została przebudowana na odcinku od ul. Wesołej do skrzyżowania ul. Prostej z ul. Wyszyńskiego, została włączona do projektowanego ronda. Na odcinku od skrzyżowania ul. Kilińskiego z ul. Namysłowskiego do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą, po wschodniej stronie został wykonany chodnik zaś po zachodniej stronie ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową. W istniejącej ul. Prostej wykonano ciąg pieszo-rowerowy z dwukierunkową ścieżką rowerową. W ramach budowy ulicy wybudowano dwie zatoki autobusowe na odcinku od torów linii kolejowej Nr 72 do skrzyżowania ul. Bohaterów Monte Cassino z ul. Prostą. Ponadto wykonano: oświetlenie uliczne, sieć wodociągową, sieć kanalizacji sanitarnej, sieć kanalizacji deszczowej, sieć kanalizacji teleinformatycznej dla światłowodu oraz przebudowę kolizji z sieciami uzbrojenia podziemnego - wylicza Marek Gajewski pełniący obowiązki rzecznika prasowego Urzędu Miasta Zamość.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Zamościu. Budowa rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Wartość prac to 7 116 943,18 zł. Menadżerem projektu jest ZDI Spółka z o.o.w Zamościu, wartość nadzoru 108 240,00 zł.

3 komentarzy

 • ^_^
  ^_^ wtorek, 28 sierpień 2018 21:44 Link do komentarza

  zakład ze będą wszyscy kandydaci na prezydenta? :)

 • B
  B wtorek, 28 sierpień 2018 22:39 Link do komentarza

  Teraz powinni przenieść przejazd kolejowy za zakrętem na wysokość ul. Nowej! Po co dwa przejazdy kolejowe w małej odległości!

 • ass
  ass środa, 29 sierpień 2018 12:38 Link do komentarza

  Ważne!! Od strony B.M.C bardzo późno pojawia się znak "ustąp pierwszeństwa",Znak jest prawie niewidoczny z uwagi na gęste drzewa. To winno jeszcze przed oddaniem być skorygowane i gałęzie przycięte.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us