Reklama
Reklama

Doradcy emerytalni coraz bliżej

W zamojskim oddziale ZUS w lipcu pojawi się dwóch doradców emerytalnych, fot. archiwum (zdjęcie poglądowe) W zamojskim oddziale ZUS w lipcu pojawi się dwóch doradców emerytalnych, fot. archiwum (zdjęcie poglądowe)

W całym kraju będzie ich prawie sześciuset, w tym dwóch w Zamościu. Mowa o doradcach emerytalnych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, którzy od lipca będą wspierać klientów przechodzących na emeryturę.

- Pod koniec roku osób, które zgłoszą się do ZUS po świadczenie, będzie rekordowo dużo z powodu obniżenia wieku emerytalnego. W Oddziale ZUS w Biłgoraju, pod który podlega zamojska placówka, dodatkowych emerytów może być nawet około 5,2 tys. Zanim złożą wniosek o świadczenie, warto by skontaktowali się z doradcą emerytalnym. Wyjaśni on, od czego zależy wysokość emerytury, wyliczy wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta momentu zakończenia aktywności zawodowej. To pomoże przyszłemu emerytowi zdecydować, kiedy złożyć wniosek o świadczenie - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS.

W samym Zamościu w lipcu pojawi się dwóch doradców, a we wszystkich placówkach podlegających Oddziałowi ZUS w Biłgoraju będzie ich w sumie jedenastu. Zanim jednak rozwiązanie ruszy w całym kraju, ZUS zamierza je przetestować w dwóch swoich oddziałach ? w Zabrzu i Warszawie. Instytucja chce w ten sposób sprawdzić, jakich dokładnie informacji będą potrzebowali przyszli emeryci.

? Po skorzystaniu z porad naszego doradcy poprosimy klientów o wypełnienie ankiety, która podsumuje wizytę w Zakładzie pod kątem udzielonych informacji emerytalnych. Dzięki ankietom będziemy mogli lepiej przygotować się na wprowadzenie doradców emerytalnych w całym kraju ? wyjaśnia Magdalena Mazur-Wolak, dyrektor departamentu obsługi klientów ZUS.

ZUS przypomina, że wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Osoby, które skorzystają z obniżenia wieku emerytalnego (60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn), pierwsze wnioski będą mogły składać od początku września.


Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us