Reklama

Zamojska kardiologia do rozbudowy

Szpital do rozbudowy, foto: archiwum Szpital do rozbudowy, foto: archiwum

Zamojski Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II uzyskał dofinansowanie na rozbudowę swojego budynku. Do bloku "A" dobudowany zostanie podpiwniczony, trzykondygnacyjny budynek z przeznaczeniem dla oddziału kardiologicznego.

Liderem projektu "Poprawa efektywności działania wojewódzkich podmiotów leczniczych w obszarach potrzeb zdrowotnych mieszkańców województwa lubelskiego" jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, partnerami są szpitale w Zamościu, Chełmie i Lublinie.

Zakres prac do wykonania przez zamojski szpital obejmie modernizację i remont pierwszego piętra w bloku A oraz dobudowę budynku trzykondygnacyjnego. Zaplanowano też częściową wymianę aparatury medycznej oraz jej rozszerzenie. W budynku wykonana będzie dodatkowa winda, która umożliwi przewóz łóżek z chorymi z parteru na drugie piętro.

W piwnicy nowej części będą pomieszczenia techniczne, magazynowe i inne pomieszczenia związane z działalnością oddziału kardiologicznego. Na parterze przygotowane będą pomieszczenia dla poradni kardiologicznych, rejestracji oraz gabinetu badań próby wysiłkowej. Na pierwszym piętrze zlokalizowane zostaną m.in. sale wzmożonego nadzoru kardiologicznego, izolatka, dyżurka, pomieszczenia socjalnie, pokoje lekarzy i inne pomieszczenia związane z działalnością oddziału. Sale operacyjne i zabiegowe mają się znaleźć na drugim piętrze.

Projekt zakłada również zakup aparatury i sprzętu medycznego.

Całkowita wartość projektu to 115 mln zł, dofinansowanie unijne wynosi prawie 97 mln. Planowany termin zakończenia inwestycji to 30.11.2020 r.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us