Reklama

Powstanie Zamojski Klaster Energii

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

W najbliższy poniedziałek (23 lipca) podpisana zostanie umowa dotycząca Zamojskiego Klastra Energii. Jak informuje Marek Gajewski, pełniący funkcję rzecznika prasowego UM Zamość, klaster ma na celu zrównoważony rozwój czystej energetyki opartej o paliwa lokalne, które wykorzystywane będą w transporcie oraz do produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

"Koordynatorem klastra jest Spółdzielnia Nasza Energia, która nieprzerwanie od 2014 roku współpracuje z lokalnymi samorządami, podmiotami prywatnymi oraz administracją rządową w zakresie umożliwienia optymalnego wykorzystania zasobów Zamojszczyzny w celu uruchomienia lokalnej produkcji energii. Powołanie Zamojskiego Klastra Energii jest odpowiedzią na aktualne trendy rynkowe, stanowiąc zarazem kolejny krok w procesie odbudowy zamojskiej energetyki" - czytamy w komunikacie przesłanym do naszej redakcji. 

W wyniku realizacji strategii ZKE, zakłada się znaczne uniezależnienie się części powiatu zamojskiego od zewnętrznych dostaw energii i paliw, a także obniżenie kosztów zaopatrzenia w media energetyczne, stymulację rozwoju rolnictwa oraz wzrost innowacyjności lokalnej gospodarki.

Zamojski Klaster Energii zamierza przystąpić do konkursu dla klastrów pilotażowych organizowanego przez Ministerstwo Energii, w celu uzyskania certyfikatu klastra, co umożliwi dalszy, dynamiczny rozwój tej inicjatywy.

Poza Spółdzielnią Nasza Energia, współpracę w ramach klastra zadeklarowały takie podmioty jak min.: Veolia Wschód w roli lidera klastra, Miasto Zamość, miejska spółka PGK, gminy Skierbieszów, Komarów-Osada oraz Grabowiec, a także spółki Polenergia, Bioconnect Group czy PGE Dystrybucja.

Umowa dotycząca Zamojskiego Klastra Energii zostanie podpisana w poniedziałek o godzinie 13 w Sali Consulatus Urzędu Miasta Zamość.

2 komentarzy

  • Jan
    Jan piątek, 20 lipiec 2018 08:53 Link do komentarza

    Ale o szo chodzi? Nic z tego artykułu nie można zrozumieć. Nic z niego nie wynika.

  • riki
    riki piątek, 20 lipiec 2018 13:11 Link do komentarza

    ten artykuł to jeden wielki bełkot

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us