Reklama
Reklama

Poseł Sachajko apeluje do marszałka województwa

Poseł Jarosław Sachajko, foto: archiwum Poseł Jarosław Sachajko, foto: archiwum

Poseł Jarosław Sachajko (na zdjęciu) z Kukiz'15 interweniuje w sprawie finansowania przez Polski rząd plantacji malin na Ukrainie. Wezwał Sławomira Sosnowskiego - marszałka województwa lubelskiego - do cofnięcia patronatu honorowego dla tego wydarzenia.

Projekt o którym mowa to Zachodnioukraińska Kooperatywa Ogrodniczo-Sadownicza. Poseł Sachajko, przewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w liście otwartym, który dotarł też do naszej redakcji pisze, że to polskim rolnikom należy się teraz wsparcie w związku z ich problemami na rynku owoców miękkich. - Jest to policzek wymierzony przez władzę nie tylko polskim rolnikom, ale również konsumentom, którzy już za kilka lat nie znajdą w sklepach, ani na straganach polskich malin - czytamy w liście. - Należy wspomagać rozwój ukraińskiej gospodarki, ale nie kosztem rodzimych rolników - pisze poseł Sachajko.

Zachodnioukraińska Kooperatywa zakłada między innymi: przekazanie ukraińskim rolnikom co najmniej 70 tysięcy sadzonek najlepszych odmian maliny i ekologicznych środków ochrony roślin oraz długoterminowe kontrakty z polskimi przetwórniami owoców.  

1 komentarz

  • Obrycki Paweł
    Obrycki Paweł środa, 18 lipiec 2018 13:36 Link do komentarza

    Poseł Sachajko jest naiwny. Kogo on prosi ? Cappo di tutti Cappi tego województwa ma polskich rolników w ...

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us