Reklama
Reklama

Zamość wyemituje obligacje

Dług Zamościa będzie przekroczy ponad 100 mln zł, foto: archiwum (materiał poglądowy) Dług Zamościa będzie przekroczy ponad 100 mln zł, foto: archiwum (materiał poglądowy)

Miasto Zamość wyemituje obligacje na łączną kwotę 29 mln zł. Na kwietniowej sesji Rady Miasta zamojscy radni przegłosowali uchwałę o emisji papierów wartościowych. Uzyskane w ten sposób pieniądze mają być przeznaczone na sfinansowanie planowanych inwestycji.

Uchwała wzbudziła wiele emocji i sporo wątpliwości. Przeciwnicy zadłużania miasta podnosili, że dług Zamościa będzie na rekordowym poziomie i przekroczy ponad 100 mln zł.

- Nie jestem przeciwnikiem kredytów kiedy współfinansują projekty z dotacji. Jestem zdecydowanie przeciwny zadłużaniu miasta na inwestycje, na które nie mamy dofinansowania UE. W 2018 roku miasto będzie miało ponad 100 mln zadłużenia, które będzie spłacane przez kolejne Rady Miasta i kolejnych prezydentów - napisał zamojski radny Rafał Zwolak, na swoim facebookowym profilu.  

Władze tłumaczą, że potrzebują pieniędzy, by miasto się rozwijało. Część pieniędzy z obligacji magistrat wykorzysta na projekty współfinansowane z unijnej kasy. Kolejną na inwestycje, które miasto realizuje bez unijnego wsparcia, czyli program budowy dróg.

Obligacje mają być w sprzedaży już za trzy miesiące. Ich wykup miasto planuje rozpocząć za 5 lat.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us