Reklama

2 mln na Budżet Obywatelski w Zamościu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojski magistrat zwiększył pulę środków na projekty realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na przyszłoroczne projekty przewidziano 2 mln zł, po 125 tys.zł na osiedle.

Nabór wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego potrwa do 15 lipca. Zgodnie z regulaminem, propozycję projektu do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić minimum 10 mieszkańców miasta.

Na realizację działań objętych BO przeznaczono w 2019 łącznie kwotę 2 mln zł, czyli o 400 tys.zł więcej niż dotychczas. Po 125 tys.zł. dla każdego z 16 osiedli mieszkaniowych.

Aby zgłosić projekt, należy złożyć poprawnie wypełniony formularz do zarządów właściwych osiedli, Biura Obsługi Interesanta UM lub przesłać drogą elektroniczną w formie skanu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Decyduje data wpływu. Formularz zgłoszenia projektu do Budżetu Obywatelskiego jest opublikowany na stronie internetowej Urzędu Miasta (www.zamosc.pl), a także dostępny w Biurze Obsługi Interesanta oraz siedzibie zarządu osiedla.

Projekt może dotyczyć wyłącznie osiedla, w którym zamieszkuje zgłaszający mieszkaniec miasta.

Zgłoszone projekty zostaną zaopiniowane przez powołany zespół, który sprawdzi je pod kątem możliwości realizacji, chodzi m.in o stan formalno-prawny, szacunkowy koszt realizacji zadania oraz spełnienie warunku o nie przekroczeniu kwoty przeznaczonej na realizację projektu. Który z projektów zostanie zrealizowany? O tym zdecydują sami mieszkańcy w głosowaniu tradycyjnym lub elektronicznym.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us