Reklama
Reklama

Międzynarodowe Święto Pracy i Zamojska Karta Seniora

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

1 maja obchodzone jest Międzynarodowe Święto Pracy. To dzień ustawowo wolny od pracy, upamiętniający strajk robotników w Chicago w 1886 roku. W Zamościu obchody organizuje Stowarzyszenie "Zamość - nasz wspólny dom", które tym dniu rozpoczyna również zbieranie podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą dotyczącą wprowadzenia "Zamojskiej Karty Seniora".  

- Tradycyjnie o godzinie 10.00 składamy wiązankę kwiatów pod tablicą przy ulicy Staszica na zamojskiej starówce mówiącą, że w tym domu urodziła się Róża Luksemburg - informuje Łukasz Kwiatkowski, prezes stowarzyszenia. - Tego dnia ogłosimy rozpoczęcie zbierania podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą w sprawie wprowadzenia karty seniora w Zamościu, czyli systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień skierowanych do seniorów, zamieszkałych na terenie miasta, którzy ukończyli 60 rok życia - dodaje.

Wyjaśnijmy, pomysł wprowadzenia karty seniora w Zamościu nie zyskał poparcia władz miasta. Dlatego też, członkowie Stowarzyszenia "Zamość - nasz wspólny dom" postanowili skorzystać z możliwości jakie daje inicjatywa uchwałodawcza.

- W lutym spotkaliśmy z prezydentem Andrzejem Wnukiem oraz złożyliśmy stosowny wniosek o wprowadzenie karty seniora. Niestety bez skutku - informuje Kwiatkowski.

W oficjalnej odpowiedzi z zamojskiego magistratu czytamy, że mieszkańcy Zamościa w wieku powyżej 60 roku życia (to około 25 procent wszystkich mieszkańców) korzystają, ze zniżek i ulg wynikających z przepisów ogólnych, zarządzeń samorządów oraz tych oferowanych przez poszczególne firmy. Zdaniem urzędników, wprowadzenie karty nie wzbogaci oferty dla seniorów, tylko wygeneruje dodatkowe koszty wynikające z obsługi zadania.

Innego zdania są przedstawiciele Stowarzyszenia "Zamość - nasz wspólny dom", którzy rozpoczynają akcję zbierania podpisów poparcia. Aby złożyć uchwałę, pod wnioskiem musi się podpisać minimum 500 mieszkańców miasta.

- Planujemy złożyć stosowną uchwałę wraz z podpisami jeszcze przed wakacjami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do inicjatywy. Do inicjatywy zapraszamy również firmy, które mogą zaoferować seniorom zniżki - zachęca Kwiatkowski.

Członkowie stowarzyszenia dodają, że karta seniora sprawdza się w innych miastach m.in. w Lublinie.

2 komentarzy

  • nazwa
    nazwa poniedziałek, 01 maj 2017 16:47 Link do komentarza

    A kiedy jakieś inicjatywy dla ludzi młodych, aby nie wyjeżdżali z tego jak to mówił Bolec smutnego jak p[...]a miasta? Seniorzy się mocno rozpanoszyli, nie mam im tego za złe, tylko oprócz (domów wigor seniora, zajęć dla seniorów, darmowych godzin dla seniorów) to nic się młodym ludziom życia nie ułatwia. Nie licząc koncertów disco (tym razem dla przyjezdnych).

  • max
    max wtorek, 02 maj 2017 17:55 Link do komentarza

    młodzieży nie ma tyle co seniorów :) jakby było 25 procent, to zaraz, ktoś by się o nich zatroszczył ;)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us