Reklama
Reklama

Gmina inauguruje obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

Gmina inauguruje obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, foto: archiwum Gmina inauguruje obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, foto: archiwum

W piątek, 11.05.2018 r., o godzinie 11:00 w Żdanowie k/Zamościa, odbędzie się oficjalna Gminna Inauguracja Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpocznie nabożeństwo w miejscowym kościele.

Dalsza część wydarzenia odbędzie się w pobliskiej Szkole Podstawowej. Tę żdanowską placówkę wybrano nieprzypadkowo, jej patronem jest Marszałek Józef Piłsudski – jeden z ojców odzyskania przez Polskę niepodległości w roku 1918, a na terenie szkoły stoi pomnik Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego, represjonowanego w latach 50-tych przez władze komunistyczne.

W piątkowe południe (ok. 12:00) zaplanowano złożenie kwiatów pod szkolną tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie posadzenie pamiątkowego dębu. Na godzinę 12:30 zaplanowano w szkolnej hali sportowej uroczystą akademię w wykonaniu młodzieży SP w Żdanowie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us