Reklama
Reklama

"Rowerowy maj" ponownie w Zamościu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Już niedługo w Zamościu rozpocznie się kolejna edycja akcji "Rowerowy maj". To kampania skierowana do uczniów zamojskich szkół podstawowych, która ma promować jazdę jednośladem. Za każdą przejechaną trasę uczeń zdobywa punkty, a na koniec rywalizacji najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami.

7 maja w ośmiu szkołach podstawowych w mieście na rowery siądzie ponad 2000 uczniów. Maj będzie najbardziej rowerowym miesiącem dla uczniów zamojskich podstawówek. Miasto Zamość we współpracy z miastem Gdańsk przeprowadzi wówczas po raz trzeci kampanię „Rowerowy maj”. Jej głównym celem jest promowanie zdrowego trybu życia oraz redukcja problemów wynikających z nadmiernego zatłoczenia komunikacyjnego w rejonie szkół, szczególnie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Pozwoli ona na zmniejszenie ilości pojazdów, obniżenie hałasu, emisji spalin oraz poprawi poczucie bezpieczeństwa najmłodszych w rejonie szkół.

Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami. W trakcie kampanii wyłoniona zostanie najbardziej „rowerowa” szkoła, najbardziej „rowerowa” klasa w danej szkole oraz najbardziej „rowerowy” uczeń. O pozycji w rankingu zadecyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich uczniów w danej szkole lub w klasie. Najlepszym uczniem (uczniami) zostanie osoba, która przyjechała najwięcej razy na rowerze do szkoły.

Akcja wspomagana jest działaniami prewencyjnymi zamojskiej policji i Straży Miejskiej. W skali kraju kampanię „Rowerowego maja” organizuje 30 samorządów, prawie 800 szkół i przedszkoli, weźmie w niej udział ponad 200 tys. uczestników.

1 komentarz

  • ROWERZYSTA
    ROWERZYSTA czwartek, 19 kwiecień 2018 11:55 Link do komentarza

    brakuje mi takich rajdow jak kiedys byly z parkingu pod okrąglakiem na Wyszynskiego na lotnisko Mokre i z powrotem, tam jakies konkursy ognisko, kiełbaski, nawet rowery byly do wygrania, nawet kilkaset osob wtedy jechalo w peletonie przez miasto(dorosli i dzieci), to były czasy, szkoda ze tych rajdow juz nie ma

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us