Reklama

Strażacy uratowali kobietę i kota

Strażacy podali kotu tlen, foto: PSP Zamość Strażacy podali kotu tlen, foto: PSP Zamość

Zamojscy strażacy gasili pożar domu jednorodzinnego przy ul. Prusa w Zamościu. Po ewakuacji kobiety, ruszyli na poszukiwania kota, który został w budynku. Podtrute zwierzę odnaleziono w szafie ubraniowej, ratownicy podali mu tlen i uratowali futrzaka.

Do zdarzenia doszło 18 marca.

- Tuż po godzinie 21 otrzymaliśmy informację o pożarze jednorodzinnego domu mieszkalnego usytuowanego w Zamościu przy ul. Prusa. Po dojeździe zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Zamościa stwierdzono, że doszło do zapalenia się drewna, opon i makulatury składowanych w pomieszczeniu kotłowni. Syn właścicielki domu poinformował strażaków, że wewnątrz pozostała jego matka i kot. Ratownicy ewakuowali zagrożoną kobietę i jednocześnie podjęli działania gaśnicze. Mieszkańców budynku, przekazano przybyłym ratownikom medycznym, którzy przewieźli ich do szpitala na dalsze badania - relacjonuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków. 

Po ograniczeniu pożaru, ratownicy przystąpili do poszukiwania kota, który jak się okazało schował się do szafy ubraniowej na pierwszym piętrze budynku.

- Kot chyba instynktownie odnalazł najmniej zadymione miejsce w domu. Niemniej jednak wykazywał objawy podtrucia gazami pożarowymi (był niespokojny, miał problemy z oddychaniem) w związku z czym strażacy z wykorzystaniem maski podali mu tlen. Po podaniu tlenu zaczął prawidłowo oddychać i wstał na łapy. Dzięki podjętym działaniom udało się uratować zwierzaka, którego przekazano sąsiadom do czasu powrotu właścicieli budynku - wyjaśnia Szozda. 

Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia. W działaniach trwających niespełna 1,5 godziny, wzięły udział 3 zastępy z PSP. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 15 tys. złotych.

2 komentarzy

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us