Reklama
Reklama

Za nami Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej Wyróżniony

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

Za nami zamojskie obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. - Zdrowie jamy ustnej to coś więcej niż ładny uśmiech. Jej choroby mogą mieć wpływ na cały nasz organizm, każdy aspekt naszego życia, relacje osobiste, po przyjemność jedzenia. Profilaktyka to najlepsze rozwiązanie - informują organizatorzy z Centrum Stomatologii Estetycznej "Multimed".

- Chcemy aby pacjenci mieli świadomość, że wczesne wykrywanie i leczenie chorób jamy ustnej ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób ogólnoustrojowych. Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby zacząć dbać o jamę ustną. Nasz organizm, nasze ciało z pewnością nam to wynagrodzi - zapewniają organizatorzy.  

Zamojskie obchody odbyły się już po raz czwarty. Miały miejsce 17 marca w Galerii Handlowej Twierdza w Zamościu.

Stanowisko gabinetu oblegane było przez dzieci, które skrupulatnie lepiły zęby z ciastoliny i leczyły w nich ubytki. Powstawały także korony Przyjaciół Drużyny Zdrowego Uśmiechu. Ciekawe warsztaty smaku ze zdrową żywnością przygotowała firma Smak Story. Dzieci komponowały koreczki, sałatki ,kanapki, w oparciu o naturalne zdrowe produkty. Biedroneczki z pomidorów, myszki z jajek, misie pod kołderką z naleśników, zachęcały maluchy do jedzenia takich posiłków. Całość dopełniły lizaki na bazie ksylitolu wykonane własnoręcznie przez dzieci.

Mega model jamy ustnej z uwidocznionymi bakteriami oraz ogromną szczotką umożliwiał prezentację i ćwiczenie prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej.

Podczas eventu rozstrzygnięto konkurs na Najlepszego Przyjaciela Drużyny Zdrowego Uśmiechu Multimed. Komisja konkursowa w składzie Małgorzata Górska, Sylwia Sendecka i Marta Kułaj-Wyszyńska, podczas barwnej parady, oceniała stroje Wróżek Zębuszek i Zębowych Rycerzy. Następnie drużyny brały udział w teście wiedzy o profilaktyce jamy ustnej i stomatologii.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Społecznych w Zamościu (klasa 0 - nauczyciel Mirosława Muda), drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Wielączy Kolonia (klasa II - nauczyciel Iwona Berdak), trzecie Szkoła Podstawowa w Nieliszu (klasa I B- nauczyciel Małgorzata Warchoł).

Występy uczniów Szkoły Muzycznej Yamacha śpiewająco opisywały zasady zdrowego odżywiania, higieny, zdrowego i aktywnego trybu życia . Perkusiści energicznie poprowadzili paradę, a maluszki z rodzicami pokazały jak białe mleczne zęby nie dają się próchnicy.

Zespół Szkół Społecznych uświetnił Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej występami uczniów. Widowisko „Żywe Warcaby”- uczniowie w przepięknych strojach pokazali walkę Mleczaków z Próchnicą, były występy teatrzyku o Misiu Łasuchu z lasu, który za bardzo lubił miód…oraz występy taneczne grupy artystycznej.

Eventowi towarzyszyła wystawa fotograficzna z akcji „SOS dla uszkodzonego zęba„ oraz „SOS dla zdrowia i życia„ , którą Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed wraz z Rotary Klubem Zamość Ordynacki prowadzą od 2016 roku.

Podczas wydarzenia odbyła się pokazowa akcja przy udziale ratownika medycznego i higienistki stomatologicznej.

Portal ezamosc.pl patronował wydarzeniu medialnie.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us