Reklama

SLD apeluje do posłów

Apel, foto: materiał nadesłany Apel, foto: materiał nadesłany

Lokalni członkowie i sympatycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej zaapelowali do posłów z naszego regionu o zmianę ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy służb mundurowych. "Pokażcie, że jako parlamentarzyści jesteście przeciwnikami stosowania odpowiedzialności zbiorowej, kierujecie się zasadami demokratycznego państwa prawnego, urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej i nie zapominacie, że Rzeczypospolita Polska jest dobrem wszystkich obywateli." - napisał Roman Podświadek z zamojskiego SLD.

16 marca odbyło się zebranie przedstawiciele środowisk służb mundurowych, członków i sympatyków Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Zamościa, Biłgoraja, Chełma, Hrubieszowa, Lubyczy Królewskiej i Tomaszowa, oraz radnych Miasta Zamość. Uczestnicy poparli wystosowany do posłów apel Prezydenta Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP Zdzisława Czarneckiego o podjęcie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwały o skierowaniu do dalszych prac w komisjach sejmowych obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

"Szanowni Parlamentarzyści RP! Wykażcie swoim działaniem, że rzeczywiście nie wiążą Was instrukcje płynące z instancji partii politycznych, których jesteście członkami, lecz jako parlamentarzyści jesteście przeciwnikami stosowania odpowiedzialności zbiorowej, kierujecie się zasadami demokratycznego państwa prawnego, urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej i nie zapominacie, że Rzeczypospolita Polska jest dobrem wszystkich obywateli. Weźcie również pod uwagę, że obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy ma w naszym regionie znacznie szersze poparcie, niż wynikałoby to z liczby ponad tysiąca podpisów zebranych w krótkim czasie wśród mieszkańców Zamojszczyzny." - napisał przewodniczący zebrania Roman Podświadek.

Poniżej apel.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us