Reklama

Policjanci w przedszkolu

foto: Policja foto: Policja

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach podczas spotkania z policjantami dowiedzieli się jak ważna dla ich bezpieczeństwa jest znajomość podstawowych zasadach właściwego poruszania po drodze. Dzieci odwiedził także specjalny gość Ibar – pies policyjny. Jego przewodnik opowiedział jak należy się zachować w przypadku spotkania z agresywnym czworonogiem.

- Asp. Dariusz Kuropatnicki na co dzień zajmujący się profilaktyką i pracą z nieletnimi opowiedział im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Sprawdził, czy każde dziecko zna znaczenie kolorów, które pojawiają się na sygnalizatorach świetlnych ustawionych przed przejściami dla pieszych. Pytał, czy wiedzą jak bezpiecznie poruszać się po drodze, gdy nie ma chodnika. Przestrzegał również przed nieodpowiedzialnymi zabawami w pobliżu jezdni mówiąc jednocześnie o skutkach takich zabaw. Angażując dzieci do zabawy uczył o właściwym zachowaniu w domu, szkole, na wycieczce oraz na palcu zabaw - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Dzieciom bardzo spodobał się policyjny pies służbowy. - Ibar pokazał dzieciakom co potrafi. A jego przewodnik sierż. Artur Lipski przypomniał przedszkolakom, jak należy się zachować w przypadku ataku ze strony psa. Przewodnik opowiedział również o podstawowych zasadach, których należy przestrzegać w kontaktach z obcymi zwierzętami - informuje rzeczniczka.

Maluchy miały mnóstwo pytań do policjantów, a w szczególności do przewodnika. Chciały wiedzieć co Ibar robi w policji, jakie ma sukcesy oraz jak wygląda jego codzienna służba.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us