Reklama
Reklama

40 tys. zł kary za przemyt papierosów

foto: KAS, materiał nadesłany foto: KAS, materiał nadesłany

Prawie tysiąc paczek papierosów znaleziono w autokarze relacji "Truskawiec – Lublin". Do próby przemytu doszło 7 marca na przejściu granicznym w Hrebennem.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem, we współpracy z miejscową placówką Straży Granicznej, prowadzą wzmożone kontrole autobusów kursujących na międzynarodowych trasach pasażerskich.

7 marca do szczegółowej kontroli skierowano autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych relacji "Truskawiec – Lublin". W trakcie rewizji pojazdu funkcjonariusze obu służb zwrócili uwagę na ślady manipulacji przy wewnętrznych otworach nawiewów w aucie. Po zdemontowaniu plastikowych osłon okazało się, że w kanałach wentylacyjnych Mana ukryto papierosy bez znaków polskiej akcyzy.

Łącznie zatrzymano 960 paczek papierosów „LD” o wartości rynkowej ponad 12,5 tys. zł.

Do próby przemytu przyznał się pasażer autobusu. 31-letni obywatel Ukrainy poddał się dobrowolnie odpowiedzialności i wpłacił tytułem kary grzywny kwotę 40 tys. zł.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us