Logo
Wydrukuj tę stronę

Areszt za rozbój

foto: Policja, materiał poglądowy foto: Policja, materiał poglądowy

Jest tymczasowy areszt dla 19-latka, który wspólnie z dwiema nastolatkami z Tomaszowa Lubelskiego dokonał rozboju. Na początku lutego dziewczyny umówiły się w Zamościu na spotkanie z 25-latkiem poznanym przez internet. Pojawił się tam również 19-latek, który grożąc pobiciem i uszkodzeniem auta, zażądał od 25-latka pieniędzy. 

Do zdarzenia doszło na początku lutego tego roku.

- 25-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego powiadomił zamojską policję o rozboju dokonanym na jego osobie. Pod groźbą pobicia i zniszczenia samochodu został zmuszony do wydania pieniędzy w kwocie 20 zł. Jeden ze sprawców kazał mu również wypłacić z bankomatu 200 zł. 25-latek transakcji nie dokonał ponieważ uciekł w stronę pasażu w jednej z zamojskich galerii handlowych - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - W rozboju brały udział między innymi dwie 17-latki z Tomaszowa Lubelskiego, które dzień wcześniej mężczyzna poznał za pośrednictwem portalu internetowego. Nastolatki jeszcze tego samego dnia zostały zatrzymane na terenie Tomaszowa. Trafiły do policyjnego aresztu. Usłyszały zarzut udziału w rozboju. Ponadto prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 50 metrów - dodaje. 

Trzeci sprawca, 19-latek z Zamościa, do ubiegłego poniedziałku pozostawał na wolności.

- W poniedziałek w godzinach wieczornych policjanci z Zamościa zatrzymali trzeciego ze sprawców rozboju. 19-latek usłyszał zarzut udziału w rozboju. Sąd Rejonowy w Zamościu wczoraj wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Jak się okazało 19-latek na swoim koncie ma już podobne przestępstwa, za które został skazany i odbywał karę pozbawienia wolności - informuje rzeczniczka.

Zgodnie z kodeksem karnym za udział w rozboju grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl