Logo
Wydrukuj tę stronę

"Historia mojej małej Ojczyzny ..."

Plakat, foto: materiał nadesłany Plakat, foto: materiał nadesłany

Rozpoczęła się dziewiąta edycja konkursu historycznego "Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP-ZWZ-AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy". Uczestnicy mogą się zgłaszać do 6 kwietnia.

Przedsięwzięcie organizuje Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość we współpracy z Urzędem ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

- Szczególnie liczymy, iż uczestnicy konkursu przygotują prace dotyczące tzw. białych plam historii Armii Krajowej w naszym regionie, w tym działań powojennych podejmowanych przez byłych żołnierzy AK, Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli o wolną Polskę - informują organizatorzy.

Ostateczny termin zgłoszenia uczestników, przez szkoły z naszego regionu, upływa 6 kwietnia. Prace konkursowe należy złożyć do 11 maja w siedzibie Okręgu ŚZŻAK w Zamościu lub przesłać pocztą na adres Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, ul. Partyzantów 3/31, 22-400 Zamość z dopiskiem "Konkurs historyczny". W przypadku, gdy szkoła nie przystąpi do konkursu organizatorzy dopuszczają przyjmowanie prac uczniowskich przekazanych indywidualnie.

Oceną złożonych prac zajmie się komisja w skład której wejdą m.in. przedstawiciele ŚZŻAK Okręg Zamość, Lubelskiego Kuratorium Oświaty, nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie, sympatycy ŚZŻAK.

Do 23 maja 2018 roku komisja poinformuje dyrektorów szkół o wynikach konkursu. Uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień zaplanowano na 29 maja. Najlepsze prace zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. W tym roku będą to: Aparaty Fuji film Instax Mini 9, kamery sportowe, słuchawki bezprzewodowe oraz powerbanki.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl