Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Przebudowa zalewu bez dofinansowania

foto: archiwum foto: archiwum

Projekt Urzędu Miasta w Zamościu dotyczący przebudowy zamojskiego zalewu nie będzie dofinansowany w ramach RPO Województwa Lubelskiego. Prezydent miasta zapowiada, że jeżeli nie uda się pozyskać innych zewnętrznych środków inwestycja zostanie rozpoczęta z własnych środków.

Projekt "Zwiększenie dostępności zalewu miejskiego w Zamościu jako miejsca aktywnej rekreacji w sąsiedztwie zamojskiego zespołu staromiejskiego" o wartości ponad 8 mln.zł. znalazł się na ósmym miejscu w liście ocenionych projektów. Ostatecznie nie został zakwalifikowany do dofinansowania. 

- Ogólnie jest ciężko z pieniędzmi na turystykę. To już trzeci projekt dotyczący zalewu, który nie przeszedł. Oczywiście, będziemy aplikować w kolejnych rozdaniach, jest jeszcze szansa, ale pewnie będziemy musieli rozpocząć tę inwestycję z własnych środków - powiedział nam Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa. - Informacja o wynikach dotarła do nas wczoraj. Dziś przystąpiliśmy do aktualizacji harmonogramu. Prace rozpoczniemy w tym roku, z konieczności będą okrojone - dodaje.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszą prace i o co zostaną okrojone.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl