Logo
Wydrukuj tę stronę

O gospodarce obiegu zamkniętego

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Dzisiaj (7 marca) w sali Consulatus zamojskiego ratusza, odbędzie się organizowana przez Fundację WWF Polska konferencja na temat gospodarki obiegu zamkniętego w miastach. Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli miast, urzędników miejskich, reprezentantów spółek miejskich oraz lokalnych aktywistów.

Według Fundacji miasta odgrywają kluczową rolę w procesie zmiany gospodarki na model cyrkularny. Jest to proces wymagający – rządy i samorządy muszą wytyczyć kierunki zmian, zmianie musi ulec sposób projektowania i finansowania przedsięwzięć oraz zachowania konsumenckie, a nasze myślenie na temat tego co jest odpadem a co zasobem musi ulec diametralnej zmianie.

Podczas spotkania poruszone zostaną tematy dotyczące wdrożenia idei gospodarki obiegu zamkniętego w naszym mieście, jak je osiągnąć nie tylko w teorii ale przede wszystkim w praktyce.

Zamość jest pierwszym miastem w Polsce, w którym obędzie się konferencja tego typu.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl