Logo
Wydrukuj tę stronę

Smog w Zamościu: Wysokie stężenie pyłów w powietrzu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojski magistrat informuje o wysokim stężeniu pyłów w powietrzu. Urząd apeluje o wykorzystywanie do palenia w domowych piecach tylko paliw do tego przeznaczonych. 

- Z niedzieli na poniedziałek (04.02/05.02) odnotowano bardzo wysokie stężenie pyłu PM10 w powietrzu. Według danych dostępnych na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska około godziny 22:00 wyniosło 271,2 µg/m3. W Polsce poziom alarmowy dla PM10 zaczyna się od 300 µg/m3 w zestawieniu dobowym. W Zamościu 4-5.03.2018 roku, średnia dobowa wyniosła 68,1 µg/m3. Zjawisko nasiliło się, w skutek utrzymujących się w ostatnim tygodniu niskich temperatur, brakiem wiatru i dużą wilgotnością powietrza - informuje Marek Gajewski, rzecznik prasowy prezydenta miasta. 

Zamojski magistrat apeluje po raz kolejny, o palenie w piecach tylko paliwami przeznaczonymi do tego celu. Przypomina, że w przypadku wystąpienia wysokich stężeń pyłów należy ograniczyć wychodzenie z domu, nie wietrzyć pomieszczeń, używać oczyszczaczy powietrza w domu, w miarę możliwości korzystać z komunikacji miejskiej zamiast samochodu i ewentualnie nosić specjalną maseczkę antysmogową.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl