Reklama

Smog w Zamościu: Wysokie stężenie pyłów w powietrzu

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Zamojski magistrat informuje o wysokim stężeniu pyłów w powietrzu. Urząd apeluje o wykorzystywanie do palenia w domowych piecach tylko paliw do tego przeznaczonych. 

- Z niedzieli na poniedziałek (04.02/05.02) odnotowano bardzo wysokie stężenie pyłu PM10 w powietrzu. Według danych dostępnych na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska około godziny 22:00 wyniosło 271,2 µg/m3. W Polsce poziom alarmowy dla PM10 zaczyna się od 300 µg/m3 w zestawieniu dobowym. W Zamościu 4-5.03.2018 roku, średnia dobowa wyniosła 68,1 µg/m3. Zjawisko nasiliło się, w skutek utrzymujących się w ostatnim tygodniu niskich temperatur, brakiem wiatru i dużą wilgotnością powietrza - informuje Marek Gajewski, rzecznik prasowy prezydenta miasta. 

Zamojski magistrat apeluje po raz kolejny, o palenie w piecach tylko paliwami przeznaczonymi do tego celu. Przypomina, że w przypadku wystąpienia wysokich stężeń pyłów należy ograniczyć wychodzenie z domu, nie wietrzyć pomieszczeń, używać oczyszczaczy powietrza w domu, w miarę możliwości korzystać z komunikacji miejskiej zamiast samochodu i ewentualnie nosić specjalną maseczkę antysmogową.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us