Logo
Wydrukuj tę stronę

Zderzenie nieoznakowego radiowozu z osobówką. Sprawcami są policjanci

foto: Czytelnik, materiał nadesłany foto: Czytelnik, materiał nadesłany

Policjant kierujący nieoznakowanym radiowozem marki Fiat nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z Mitsubishi. Dwie osoby trafiły do szpitala. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo śledcza.

Do zdarzenia doszło około godziny 12.00 w Sitańcu, na drodze krajowej nr 17.

- Policjant kierujący nieoznakowanym radiowozem marki Fiat Brawo skręcał w lewo na posesję i nie zauważył jadącego z przeciwka samochodu marki Mitsubishi, za kierownicą którego siedział 61-letni mieszkaniec powiatu mazowieckiego. Mitsubishi zjechało do rowu i dachowało - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej jednostki policji. 

Do szpitala przewiezieni zostali dwaj mężczyźni podróżujący Mitsubishi. Na razie nie wiadomo jakie mają obrażenia.

Policjantom nic się nie stało.

- Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - informuje rzeczniczka. - Na razie sprawca został ukarany mandatem karnym za niezachowanie należytej ostrożności. Jeżeli zdarzenie będzie potraktowane jako wypadek, to odpowie również przed sądem. Jeżeli osoby poszkodowane będą wymagały hospitalizacji dłuższej niż 7 dni, będzie to wypadek, jeżeli krótszej zdarzenie będzie kolizją. Na miejscu jest prokurator i grupa dochodzeniowo śledcza, która zbiera materiał dowodowy. To normalna procedura przy tego typu zdarzeniach - wyjaśnia Dorota Krukowska Bubiło.

Rzeczniczka dodała, że w jednostce policji będą również prowadzone wewnętrzne czynności wyjaśniające zdarzenie.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl