Reklama

Zamość: Marihuana u 13-latków

foto: archiwum, materiał poglądowy foto: archiwum, materiał poglądowy

Dwaj 13-letni uczniowie jednej ze szkół w Zamościu posiadali marihuanę. Jeden z młodzieńców narkotyki miał przy sobie podczas zajęć lekcyjnych. Jego rówieśnik przechowywał je w domu. - Policjanci ujawnili u chłopców co prawda niewielkie ilości narkotyków. Jednak ich wiek zatrważa i wskazuje, że coraz młodsze osoby sięgają po substancje zabronione - stwierdza Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

- W piątkowe wczesne popołudnie policjanci z wydziału kryminalnego udali się do jednej z zamojskich szkół podstawowych, gdzie dokonali przeszukania 13-letniego chłopca. Jak się okazało 13-latek w opakowaniu po gumie do żucia przechowywał dwa woreczki z zawartością suszu roślinnego koloru brunatnego. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest to marihuana, w ilości z której można byłoby wykonać ponad trzy porcie narkotyku. 13-latek z Zamościa zapewniał, że narkotyki posiada jedynie po to, aby zaimponować kolegom - relacjonuje rzeczniczka. - Jeszcze tego samego dnia kryminalni udali się do domu innego ucznia tej samej szkoły. Przeszukanie pomieszczeń zajmowanych przez 13-latka doprowadziło również do ujawnienia marihuany - dodaje.

Policjanci powiadomili opiekunów nieletnich i w ich obecności przesłuchali chłopców. Młodzieńcy po wykonanych czynnościach procesowych wrócili do domu.

Chłopcy z uwagi na swój młody wiek odpowiedzialność poniosą przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich. Funkcjonariusze ustalają również w jaki sposób nastolatkowie weszli w posiadanie środków odurzających.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us