Logo
Wydrukuj tę stronę

Przejazdy kolejowe pod kontrolą

Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący stosują się do znaków STOP, foto: Policja Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący stosują się do znaków STOP, foto: Policja

W sobotę policjanci z zamojskiej komendy z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili wspólne działania prewencyjne. Kontrolowali przejazdy kolejowe na terenie powiatu zamojskiego sprawdzając, czy kierujący stosują się do znaków STOP.

- Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na terenie powiatu zamojskiego 68 razy na Mapie pojawiło się zagrożenie z kategorii „niestrzeżony przejazd kolejowy”. W ostatnim czasie miały miejsce kolejne zgłoszenia z tej kategorii. Stąd też sobotnia akcja zamojskiej drogówki oraz SOK. W czasie działań wspólne patrole policjantów oraz Straży Ochrony Kolei kontrolowały przejazdy kolejowe zlokalizowane w miejscach zaznaczonych przez zgłaszających. Sprawdzali czy kierujący stosują się do znaków STOP ustawionych przed przejazdami oraz czy przejeżdżając przez tory zachowują należytą ostrożność. Patrole zwracały również uwagę na stan techniczny oznakowania przejazdów kolejowych. Uwadze ich nie umknęły również osoby, które zamierzały przejść przez torowisko w miejscach do tego niewyznaczonych - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. - W czasie akcji szczególną uwagę patrole zwróciły na przejazd kolejowy zlokalizowany na DK nr 74 w miejscowości Jarosławiec. W ostatnim czasie właśnie tam na KMZB pojawiło się zgłoszenie informujące policję o nieprzestrzeganiu przez kierujących ustawionego przed przejazdem kolejowym znaku STOP. Zgłoszenie jest w trakcie weryfikacji. Jednak niezależnie od jej wyników uwaga zarówno policjantów jak i Straży Ochrony Kolei będzie skupiała się na częstym kontrolowaniu przejazdu kolejowego w Jarosławcu - dodaje.

Policjanci zapowiadają kolejne tego typu akcje.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl