Piłka, robotyka i teatr

foto: materiał nadesłany foto: materiał nadesłany

– Wchodzę na salę i widzę wokół siebie 200 osób jednocześnie „kopiących” piłkę, tak jak ja. Szczena opadła. Coś pięknego! – tak wspomina swój pierwszy turniej we freestyle football Kamil Skwaryło. W nowym numerze „Skafandra” przeczytacie, jak wyglądała jego przygoda z tą dyscypliną sportu oraz co fajnego zrobił dla niepełnosprawnych.

W piłkę gra również Wojciech Wnuk… Jest jednym z trzech golkiperów Padwy Zamość, która całkiem nieźle radzi sobie w II lidze. Wojciech z dumą podkreśla, że to jego rocznik 97 rozkręcił piłkę ręczną w Zamościu.

Zakręceni na punkcie robotyki są uczniowie „Ekonomika”, którzy w ubiegłym roku skonstruowali dwie maszyny pod okiem nauczyciela Jana Sternika. – To takie oderwanie się od codziennych obowiązków, zrobienie czegoś nowego, żeby mieć radość z tego, że coś się stworzyło, coś działa, że działamy w ekipie i zdobywamy nowe znajomości – mówi jeden z uczniów Łukasz Bubiłek.

Z kolei pasją Klaudii Wojciechowskiej są rekonstrukcje historyczne. Grunwald, Czersk, Tykocin, Międzyrzec Podlaski, Zamojski Piknik Historyczny to obozy, w których uczestniczyła. Jak sama mówi, grupy rekonstrukcyjne nadały cel i sens jej życiu.

Dla młodych ludzi życie może też nabrać głębszego sensu, jeśli przyłączą się do grupy Teatr w Zamościu, prowadzonej przez animatora kultury Patryka Pawelca. Jak pamiętamy, ubiegłoroczny „Czwarty czwartek marca” zgromadził na premierze tłumy ludzi i był pozytywnie oceniany przez widzów. Takie emocje mogą jeszcze powrócić!

To wszystko i wiele innych ciekawych rzeczy znajdziecie w aktualnym wydaniu „Skafandra”. Zachęcamy do lektury.

Skafander nr 2 (108) do pobrania

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us