Logo
Wydrukuj tę stronę

Mobilni fotografowie odwiedzą Zamość

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

10 lutego w Zamościu odbędzie się kolejne z comiesięcznych spotkań fotografów mobilnych. Autorzy z całej Polski zwiedzą zamojskie ulice i instytucje, fotografując je swoimi smartfonami.

Uczestnicy kolejnego Mobile Photo Tripa odbędą spacer po malowniczych zamojskich uliczkach, zajrzą do podwórek, zwiedzą Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał, a także Synagogę i Katedrę. Powstaną fotografie, które będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych.

Prowadzącym Mobile Photo Trip Zamość będzie Szymon Węgliński. Urodzony i wychowany w małym, lecz bardzo urokliwym mieście Zamość. Po kilku latach emigracji z powrotem w Polsce, którą odkrywa na nowo. Nie określa się mianem fotografa – po prostu lubi czasem zrobić jakieś zdjęcie swoim telefonem.

Mobile Photo Trip to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej. Mobilnej, czyli wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa 30-40 fotografów odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt.

Od marca do czerwca 2018 cykl będzie kontynuowany w kolejnych miastach, wśród których znalazły się także Berlin, Sopot, Olsztyn, Bielsko-Biała i Cieszyn.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl