Logo
Wydrukuj tę stronę

Zamość: Pędził 149 km/h po ul. Legionów

Od początku roku zamojscy policjanci zatrzymali 14 praw jazdy kierowcom, foto: Policja Od początku roku zamojscy policjanci zatrzymali 14 praw jazdy kierowcom, foto: Policja

Na ul. Legionów w Zamościu 31-latek jechał z prędkością 149 km/h. 25-letnia mieszkanka Krasnobrodu przekroczyła dozwoloną prędkość o 57 km/h, a 18-latek z Komarowa o 55 km/h. Oprócz trzymiesięcznej utraty uprawnień kierujący ukarani zostali wysokimi mandatami i punktami karnym.

- Wczoraj policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali uprawnienia do kierowania kolejnym kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną przepisami prędkość. Tuż po godz. 20:00 na ul. Legionów w Zamościu mundurowi zatrzymali do kontroli kierującą samochodem marki Alfa Romeo. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej w tym miejscu prędkości o 57 km/h. Kierującą okazała się 25-letnia mieszkanka Krasnobrodu. W związku z popełnionym czynem policjanci zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania. Kierująca ukarana została również kilkusetzłotowym mandatem karnym i punktami karnymi - relacjonuje Joanna Kopeć, z zamojskiej jednostki policji. - Chwilę później w tym samym miejscu, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego volvo. Pomiar prędkości wykonany przez policjantów pokazał, że 31-letni zamościanin poruszał się z prędkością 149 km/h. Przekroczenie dozwolonej w tym miejscu prędkości skutkowało zatrzymaniem uprawnień. W związku zaś z odmową przyjęcia mandatu, sprawę popełnionego przez 31-letniego kierowcę wykroczenia rozpozna sąd - dodaje.

Tego dnia uprawnienia do kierowania stracił także 18-letni kierowca z Komarowa. Młodzieniec zatrzymany został w Łabuniach na ul. Zamojskiej. Kierując seatem przekroczył dozwolona prędkość o 55 km/h. Za popełniony czyn ukarany został mandatem karnym. Jego konto powiększyło się zaś o 10 karnych punktów.

Od początku roku zamojscy policjanci zatrzymali 14 praw jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl