Reklama

Prezydent podzielił pieniądze na kulturę

Ratusz podzielił podzielił pieniądze na realizację zadań z zakresu kultury i sztuki, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Ratusz podzielił podzielił pieniądze na realizację zadań z zakresu kultury i sztuki, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

Prezydent Zamościa podzielił pieniądze na realizację zadań z zakresu kultury i sztuki w 2018 roku. Dotacja wyniosła łącznie 180 tys.zł. Najwięcej - 40 tys zł. - przyznano dla Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" na organizację "Eurofolku".

18 tys.zł. dostało Stowarzyszenie Zamojski Klub Jazzowy na festiwal "Jazzowy Zamość 2018". Cztery tysiące mniej przyznano dla Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego na organizację wystaw w Galerii Ratusz. Po 13 tys.zł. otrzymały stowarzyszenia: "Wszystko Gra" na Międzynarodowy Festiwal Fresku "Frescopolis", Zamość 1920 na wydarzenie "Zamość 1920 - przywrócić pamięć". Tysiąc złotych mniej otrzymało stowarzyszenie "Nic się nie dzieję", którego członkowie chcą wymalować mural nawiązujący do obchodów jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 3, Stowarzyszenie Turystyka z pasją na organizację przedsięwzięcia "Niepodległa z pasją" oraz Stowarzyszenia "Wszystko Gra" na organizację festiwalu "Wszystko Gra 2018".

Dotacje przyznano również dla: Stowarzyszenia Kultura dla Zamościa, Zamojskiego Towarzystwa "Renesans", Stowarzyszenia "Jesteśmy z tobą, bądź z nami", Zamojskiego Stowarzyszenia Kulturalnego "Czerwony Smok", Stowarzyszenia Chór Ziemi Zamojskiej "Contra".

Pełna lista dotacji z wyszczególnieniem dotowanych przedsięwzięć dostępna jest tutaj: http://www.zamosc.pl/dat/attach/6165_zarzadzenie_nr_322018.pdf

 

4 komentarzy

 • Lawyer
  Lawyer środa, 31 styczeń 2018 22:14 Link do komentarza

  Jeden pajac na fejsbuku zapiał "to się prezydent szarpnął". Niby człowiek z wyższym wykształceniem, a nie rozumie słowa pisanego. To są dotacje do imprez, na dotacje podmiotowe miasto wydaje rocznie trzynaście milionów złotych.

 • ZMC
  ZMC piątek, 02 luty 2018 11:30 Link do komentarza

  To są "dotacje do imprez" bo na takie rzeczy stowarzyszenia mogą składać wnioski. Innej kasy z miasta nie dostają.

 • dziwne
  dziwne sobota, 03 luty 2018 11:12 Link do komentarza

  dziwne ze Szturm dostał 0,00 pln a potem Urząd Miasta dostaje nagrody za Szturm i promowanie Zamoscia, baaardzo dziwne

 • dingo
  dingo sobota, 03 luty 2018 16:38 Link do komentarza

  Szturm o ile dobrze pamiętam był opłacany z turystyki i promocji, a nie z kultury...

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us