Reklama
Reklama

Oszuści nie odpuszczają. Próbują na "wnuczka" i "policjanta"

Uważajcie na oszustów, foto: Policja (zdjęcie poglądowe) Uważajcie na oszustów, foto: Policja (zdjęcie poglądowe)

Oszuści nie odpuszczają. Tylko wczoraj zamojscy policjanci otrzymali trzy zgłoszenia o próbach wyłudzeń pieniędzy metodą na "wnuczka" i "policjanta". Na szczęście żadna z osób nie uwierzyła w opowiadane przez oszustów historię.

Jak informuje zamojska policja, wczoraj dyżurny komendy otrzymał trzy zgłoszenia od mieszkanek Zamościa w wieku od 70 do 85-lat o próbach wyłudzeń pieniędzy.

- W każdym przypadku historia miała podobny scenariusz. Na stacjonarny numer telefonu dzwonił mężczyzna podający się za członka rodziny i prosił o gotówkę. Pieniądze, jak przekonywał rozmówca, potrzebne były na załatwienie spraw związanych z uniknięciem odpowiedzialności za spowodowany wypadek drogowy. Uwiarygodnieniem oszukańczych opowieści miała być rozmowa z osobą podającą się za policjantkę, która włączała się w dyskusję. Na szczęście wszystkie osoby, do których tego dnia telefonowali oszuści nie dały się zwieść opowiadanym historiom i nie przekazały pieniędzy - relacjonuje Joanna Kopeć z zamojskiej komendy policji.

Policjanci poszukują oszustów i przypominają: aby ustrzec się przed tego typu oszustwem w sytuacjach gdy rozmówca zmusza nas do natychmiastowego podjęcia decyzji finansowych, należy zastanowić się przez chwilę, czy na pewno ktoś z rodziny potrzebuje pomocy? Pamiętajmy, że jeden telefon do prawdziwego krewnego rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli uniknąć bardzo poważnej straty.

Media

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us