Reklama
Reklama

Światowy dzień walki z rakiem. Nu-med otwiera drzwi

Nu-Med otwiera drzwi, fot.Szymon Łyciuk (archiwum) Nu-Med otwiera drzwi, fot.Szymon Łyciuk (archiwum)

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem Nu-Med Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej Zamość, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu oraz Polska Unia Onkologii zaprasza na dzień drzwi otwartych. Zaplanowano wykłady, konsultacje oraz zwiedzanie ośrodka. 

Przewodnim hasłem obchodów tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem (4 lutego 2018r) jest apel Polskiej Unii Onkologi i całego środowiska onkologów polskich o wspólne, ponad podziałami i ponadresortowe intensywne działania na rzecz zapewnienia wszystkim chorym na nowotwory w naszym kraju - równego dostępu do europejskich standardów kompleksowej, koordynowanej i najwyższej jakości opieki onkologicznej stosownie do nadal aktualnych postulatów zawartych w Paryskiej Karcie Walki z Rakiem z 2000 r .

"Przed całym światem stoją obecnie wielkie wyzwania związane z sytuacją epidemiologiczną i demograficzną. Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują na podwojenie liczby nowych zachorowań na nowotwory w ciągu najbliższych 15 - 20 lat. Rak staje się głównym zabójcą ludzi w XXI wieku." - czytamy w apelu.

Dzień drzwi otwartych w zamojskim Nu-Med odbędzie się w najbliższą sobotę (3 lutego). Szczegółowy program publikujemy na załączonym plakacie. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us