Sprzedawał "podróbki"

Foto: Policja Foto: Policja

Za naruszenie przepisów ustawy prawo własności przemysłowej odpowie 54-letni obywatel Bułgarii. Jak informuje policja, mężczyzna na terenie giełdy w Mokrem oferował do sprzedaży odzież z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi popularnych firm.

- Zamojscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skontrolowali teren podzamojskiej giełdy handlowej. Efektem podjętych działań było zatrzymanie 54-letniego handlarza, który na jednym ze stoisk oferował do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Podczas czynności mundurowi ujawnili i zabezpieczyli ponad sto sztuk czapek i kominów z nielegalnie naniesionym "logo" popularnych marek - informuje Dorota Krukowska Bubiło z zamojskiej jednostki policji.

"Podróbki" trafiły do policyjnego depozytu. Ich właściciel jeszcze wczoraj został przesłuchany. 54-latek usłyszał zarzuty naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej.

Na poczet grożących za to przestępstwo kar policjanci zabezpieczyli należący do podejrzanego samochód. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us