Reklama

Zamość: Policjanci radzili jak bezpieczne spędzić ferie

foto:Policja foto:Policja

Rozpoczynają się ferie. Jeszcze przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku policjanci z zamojskiej komendy spotkali się z uczniami, aby porozmawiać o zasadach bezpiecznego zachowania się w czasie zabaw zarówno w domu, jak i w czasie pobytu na zimowiskach.

- W szkołach powiatu zamojskiego mówili o skutkach społecznych, zdrowotnych i prawnych spożywania alkohol oraz zażywania narkotyków lub dopalaczy. Wspomnieli o bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać ze strony nieuczciwych internautów. Zasady bezpiecznego poruszania się po drogach – to również temat feryjnych spotkań. Promowali wśród uczestników noszenie odblasków, niejednokrotnie wręczając im świecące opaski - informuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej komendy. 

Uczniowie obejrzeli również krótkie filmy edukacyjne o tematyce związanej ze skutkami niewłaściwego poruszania się po drodze.

Spotkanie na temat bezpiecznego wypoczynku zorganizowane w miniony czwartek w Szkole Podstawowej w Żdanowie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu zorganizowanego pod hasłem: "Odblask może uratować życie". Kilka tygodni wcześniej uczennica klasy III Gimnazjum w Żdanowie Wiktoria Pakuła ogłosiła konkurs skierowany do uczniów szkoły podstawowej. Uczestnicy mieli w różnych formach artystycznych zaprezentować jak ważne dla naszego zdrowia i życia jest poruszanie się po drodze z odblaskiem. Najlepsze prace zostały nagrodzone, a policjantowi przypadł w udziale zaszczyt wręczenia nagród.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us