Reklama

Zamość: Uciekał przed policyjną kontrolą, wypadł z drogi i dachował

Policjanci ścigali auto przez dwa powiaty, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Policjanci ścigali auto przez dwa powiaty, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

Kierującym daewoo spowodował kolizję, odjechał z miejsca zdarzenia i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ścigali go przez dwa powiaty. Uciekające auto wpadło w poślizg i dachowało. Kierujący i dwóch pasażerów trafili do szpitala.

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się we wtorkowy wieczór.

- Dyżurny zamojskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Wysokie kierujący pojazdem marki Daewoo uderzył w barierkę i odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci ruchu drogowego zauważyli w Bortatyczach wskazany pojazd uczestniczący w kolizji. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych przez mundurowych, kierujący daewoo nie zatrzymał się. W związku z tym policjanci rozpoczęli pościg. Uciekinier wjechał na teren powiatu krasnostawskiego i tam w miejscowości Równianki na łuku drogi wpadł w poślizg i doprowadził do dachowania pojazdu - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji. 

Kierujący daewoo 30-latek z gminy Stary Zamość oraz dwóch pasażerów zostało przewiezionych do szpitala. Po badaniach okazało się, że pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń. Natomiast kierujący został w szpitalu na obserwacji.

- Policjanci zbadali stan trzeźwości pasażerów. Obaj w organizmie mieli ponad trzy promile alkoholu. Od kierującego pobrano krew do badań, które wykażą, czy w czasie zdarzenia był nietrzeźwy- informuje Dorota Krukowska Bubiło.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Aktualnie policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie szczegółów i okoliczności zdarzenia.

Kierowcę czeka odpowiedzialność za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kodeks karny przewiduję za to karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli okażę się, że w chwili zdarzenia 30-latek był nietrzeźwy – odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us