Reklama
Reklama

Niskie temperatury zagrożeniem dla osób bezdomnych

Nie bądźmy obojętni, nasze zainteresowanie może uratować komuś życie, foto: Policja Nie bądźmy obojętni, nasze zainteresowanie może uratować komuś życie, foto: Policja

Pomoc osobom bezdomnym – to temat spotkania, które odbyło się w Zamościu. Przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych oraz Schroniska im. Św. Brata Alberta spotkali się, aby omówić wspólne działania skierowane do bezdomnych, którzy zimą są szczególnie narażeni na wychłodzenie organizmu.

- Uczestnicy spotkania omówili sytuację osób bezdomnych oraz tych, którzy ze względu na warunki w jakich mieszkają, nie są w stanie bezpiecznie dotrwać do wiosny w lokalach, które zajmują. Zaplanowali i przedyskutowali kierunki wspólnych działań, które zostaną podjęte wobec osób potrzebujących pomocy. Decydowano, czy osoba bez dachu nad głową otrzyma schronienie w domu pomocy społecznej, czy też zostanie zaproszona do schroniska, aby w placówce bezpiecznie przetrwać zimę. Przypomniano również rolę i zadania poszczególnych podmiotów w przypadku konieczności udzielenia natychmiastowej pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrażającej jej życiu, ze względu na panujące niskie temperatury - relacjonuje Dorota Krukowska Bubiło, ofeicer prasowy zamojskiej policji. 

Kolejny raz przedstawiciele instytucji pomocowych w podobnym składzie spotkają się w lutym. - Uczestnicy spotkań mają jeden wspólny cel – dotrzeć do każdej osoby w Zamościu, która sama ze względu na różne czynniki nie jest w stanie zapewnić sobie ciepłego kąta i pomóc jej w bezpiecznym dotrwaniu do wiosny - wyjaśnia Krukowska Bubiło. - Podczas codziennych służb zamojscy policjanci sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, samotne, starsze, czy też nietrzeźwe. Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy dla tych osób czas. Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Mając wiedzę o osobie potrzebującej wystarczy powiadomić odpowiednie służby – Policję, Straż Miejską, czy też Pogotowie Ratunkowe, które na pewno nie będą na te informacje obojętne. Pamiętajmy również o osobach śpiących na ławkach, nietrzeźwych, czy też osłabionych – widząc takie osoby reagujmy. Nie bądźmy obojętni, nasze zainteresowanie może uratować komuś życie - apeluje. 

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us