Reklama

Zimowe Ptakoliczenie

Trasa Ptakoliczenia ma ok. 5 km, foto: archiwum Trasa Ptakoliczenia ma ok. 5 km, foto: archiwum

Zamojskie Towarzystwo Przyrodnicze zaprasza na Zimowe Ptakoliczenie wokół Twierdzy Zamość. Jak informują organizatorzy, akcja ma zachęcić mieszkańców do obserwacji ptaków.

Uczestnicy spotykają się 28 stycznia o godz.9:00 przy Lunecie i zgodnie z tytułem akcji, będą podążać wokół Twierdzy Zamość – kolejno przez Planty do Parku Miejskiego, wzdłuż Łabuńki i ZOO, Rotundy i nad zalew, a następnie przez ogródki działkowe do mostu na Sienkiewicza i wzdłuż „Bastionu I” do Bramy Lwowskiej i do Lunety.

Zimowe Ptakoliczenie organizują i prowadzą doświadczeni ornitolodzy z ZamToP. Można będzie obserwować ptaki przez lunetę lub lornetki, fotografować, a także zapoznać się ze sprzętem fotograficznym, wykorzystywanym przez ornitologów.

Trasa liczy ok. 5 km i prowadzi po chodnikach oraz ścieżkach. Zalecane jest ciepłe ubranie i odpowiednie buty terenowe. W Lunecie ok. 12:00 zaplanowano ciepły poczęstunek. Najaktywniejsi uczestnicy akcji otrzymają nagrody książkowe.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us