Reklama

Przekroczone stężenie pyłów w powietrzu

Miasto Zamość zwraca się z prośbą do mieszkańców o palenie w piecach paliwami, do tego przeznaczonymi, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe Miasto Zamość zwraca się z prośbą do mieszkańców o palenie w piecach paliwami, do tego przeznaczonymi, foto: archiwum, zdjęcie poglądowe

Zamojski Urząd Miasta ostrzega przed rosnącym stężeniem szkodliwych pyłów w powietrzu. - W ostatnich dniach odnotowano temperatury dochodzące nawet -12˚C, co przyczyniło się do intensywniejszego palenia w piecach. Niestety nie zawsze mieszkańcy stosują właściwe paliwa, a do pieca trafiają śmieci, co w efekcie powoduje silne zanieczyszczenie powietrza szkodliwymi pyłami - informuje Marek Gajewski, rzecznik prezydenta miasta.

- Według danych stacji pomiarowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu, w ostatnich dniach poziom pyłu PM 10 przekroczył dopuszczalne normy wzrastając nawet do 92 mikrogramów na metr sześcienny. Najwyższe pomiary odnotowano w godzinach porannych i około godziny 21:00. Miasto Zamość zwraca się z prośbą do mieszkańców o palenie w piecach paliwami, do tego przeznaczonymi - apeluje Gajewski.

2 komentarzy

 • Andrzej
  Andrzej piątek, 19 styczeń 2018 11:55 Link do komentarza

  Nawet w naszym regionie warto pomyśleć o przenośnych oczyszczaczach powietrza i przynajmniej w domowym zaciszu cieszyć się zdrowym powietrzem. Ja zakupiłem oczyszczacz AP350W z nawilżaniem w zamojskiej firmie Multimax. Dla zainteresowanych podaję stronę internetową:
  https://www.emultimax.pl/pl/c/Oczyszczacze-powietrza/232

 • Ania
  Ania poniedziałek, 22 styczeń 2018 11:39 Link do komentarza

  Proponuję około 16 przejść ul. Wierzbową - nie da się iść, nie osłoniwszy twarzy - nie ma czym oddychać!!
  Śmierdzący i duszący dym wydobywa z kominów domów przy tej ulicy. Nikt z władz nie zwraca na to uwagi!

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us