Reklama
Reklama

10-latka wyskoczyła z okna. Matkę okarżono o znęcanie

Akt oskarżenia trafił do zamojskiego Sądu, foto: archiwum Akt oskarżenia trafił do zamojskiego Sądu, foto: archiwum

Do Sądu Rejonowego w Zamościu trafił akt oskarżenia w sprawie Elżbiety Cz.G., która w sierpniu ubiegłego roku pod wpływem alkoholu opiekowała się 10-letnią córką. Dziewczynka wyskoczyła z okna na IV piętrze bloku na zamojskim osiedlu Małe Ciche, z licznymi złamaniami trafiła do szpitala.

- Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad 10-letnią córką poprzez wywoływanie awantur domowych, w wyniku czego pokrzywdzona w dniu 5 sierpnia 2017 r. targnęła się na własne życie, a także narażenia córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez zaniechanie sprawowania właściwej opieki nad córką i znajdowanie się w stanie nietrzeźwości - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu, Bartosz Wójcik.

50-letnia Elżbieta Cz.G. nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Stwierdziła natomiast, że w dniu zdarzenia była pod wpływem alkoholu. Kobieta została tymczasowo aresztowana. Przebywa w Areszcie Śledczym w Lublinie.

- Po długiej rekonwalescencji m.in. w szpitalu dziecięcym w Lublinie pokrzywdzona 10-latka została przesłuchana w charakterze świadka z udziałem biegłego psychologa. Potwierdziła okoliczności ustalone w sprawie. Na kanwie tego przesłuchania psycholog wypowiedział się, iż małoletnia nie wykazuje tendencji do kłamstwa czy konfabulacji. Z uwagi na dobro dziecka nie udzielamy bardziej szczegółowych informacji w tym zakresie - informuje Wójcik. - Należy nadmienić, iż w przeszłości podejrzana znęcała się już nad rodziną, tj. nad córką i mężem, za co była sądownie karana - dodaje.

Kobiecie grozi nawet do 12 lat więzienia.

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us