Logo
Wydrukuj tę stronę

Budżet Obywatelski: ruszyło głosowanie internetowe

Plakat, źródło: materiał nadesłany Plakat, źródło: materiał nadesłany

Można już głosować przez internet na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego w Zamościu. Z nowego rozwiązania skorzystają m.in. osoby niepełnosprawne, ale także wszystkie te, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą, uczestniczyć w zebraniach osiedlowych.

Aby oddać swój głos, najpierw należy wejść na stronę https://www.budzet24.pl/umzamoscbo/. Później, należy postępować zgodnie z instrukcjami, które będą się pojawiać.

Głos można oddać wyłącznie na projekt dotyczący osiedla, na którym się zamieszkuje. Każdy z mieszkańców musi zdecydować, jaki sposób głosowania wybierze: tradycyjny (na zebraniach osiedlowych z wykorzystaniem papierowej karty do głosowania) lub za pośrednictwem Internetu (w formie elektronicznej karty do głosowania).

Głosowanie elektroniczne będzie odbywać się do 20 stycznia 2018 r. Aby głos był ważny, głosujący będzie musiał najpierw podać swoje dane i wybrać jeden projekt do realizacji. Na podany przez internautę numer telefonu komórkowego system prześle jednorazowe hasło, którym będzie można zatwierdzić wybór.

Przypomnijmy, że na liście projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok zaopiniowanych pozytywnie znalazło się 37 projektów.


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl