Logo
Wydrukuj tę stronę

Obowiązuje zakaz używania fajerwerków

Obowiązuje zakaz, foto: archiwum Obowiązuje zakaz, foto: archiwum

Zamojscy strażacy przypominają, że od 20 grudnia, obowiązuje zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa lubelskiego. - Zakaz ten obowiązuje do 31 stycznia 2018r., z wyjątkiem 31 grudnia 2017 i 1 stycznia 2018r - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

- Używanie wyrobów pirotechnicznych (petardy, race) w tych dniach, może nastąpić jedynie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa  dla życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia, a w przypadku osób które nie ukończyły 18 roku życia - jedynie pod bezpośrednim nadzorem osób sprawujących władze rodzicielska lub opiekę. W przypadku łamania zakazu, należy liczyć się z karą grzywny. Zakazu nie stosuje się do podmiotów trudniących się tego typu działalnością - informuje rzecznik.

Strażacy apelują również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas używania różnego rodzaju petard i rac.

- Dokonując zakupu, należy zwrócić uwagę, czy materiały te posiadają informacje w języku polskim. Nie należy zbliżać się do "odpalonych" rac, nawet jeśli wydaje się nam, że lont zgasł. Niekiedy w takich przypadkach może dojść do opóźnionego zapalenia się petardy i jej wybuchu. Fajerwerki należy "odpalać" w miejscach oddalonych od budynków mieszkalnych oraz osób przebywających w pobliżu - wylicza Szozda. 

 


Redakcja serwisu ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczonych reklam, ogłoszeń i komentarzy. Zdjęcia i artykuły stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Redakcja zastrzega sobie prawo do redagowania i skracania nadesłanych tekstów.
Copyright © ezamosc.pl