Reklama

Obowiązuje zakaz używania fajerwerków

Obowiązuje zakaz, foto: archiwum Obowiązuje zakaz, foto: archiwum

Zamojscy strażacy przypominają, że od 20 grudnia, obowiązuje zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa lubelskiego. - Zakaz ten obowiązuje do 31 stycznia 2018r., z wyjątkiem 31 grudnia 2017 i 1 stycznia 2018r - informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy zamojskich strażaków.

- Używanie wyrobów pirotechnicznych (petardy, race) w tych dniach, może nastąpić jedynie z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa  dla życia i zdrowia ludzkiego oraz mienia, a w przypadku osób które nie ukończyły 18 roku życia - jedynie pod bezpośrednim nadzorem osób sprawujących władze rodzicielska lub opiekę. W przypadku łamania zakazu, należy liczyć się z karą grzywny. Zakazu nie stosuje się do podmiotów trudniących się tego typu działalnością - informuje rzecznik.

Strażacy apelują również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas używania różnego rodzaju petard i rac.

- Dokonując zakupu, należy zwrócić uwagę, czy materiały te posiadają informacje w języku polskim. Nie należy zbliżać się do "odpalonych" rac, nawet jeśli wydaje się nam, że lont zgasł. Niekiedy w takich przypadkach może dojść do opóźnionego zapalenia się petardy i jej wybuchu. Fajerwerki należy "odpalać" w miejscach oddalonych od budynków mieszkalnych oraz osób przebywających w pobliżu - wylicza Szozda. 

 

1 komentarz

  • Bart
    Bart piątek, 29 grudzień 2017 16:02 Link do komentarza

    Czy ktoś czyta tytuły przed publikacją? Literówka. ;)

Skomentuj

- Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
- Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
- Portal ezamosc.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Użytkownik publikując komentarze reprezentuje własne poglądy i opinie, biorąc pełną odpowiedzialność karną i cywilną za publikowane treści.
- Pola wymagane są oznaczone *
- Twój adres email nie będzie opublikowany
- Korzystając z opcji 'komentarz', akceptujesz zasady regulaminu i politykę prywatności.
- Aby dodać komentarz, musisz zaznaczyć pole "Nie jestem robotem", tym samym potwierdzasz, że akceptujesz zasady regulaminu

Powrót na górę

Sekcje

Polecamy

ezamosc.pl

Reklama

Narzędzia

Follow Us